ישיבת וועד ‏יום שני 25 יולי  2005

 

נוכחים: מוטי, שמשון,  דב, ואני. אין פורום ולכן החלטנו לחכות שעה ולהתחיל את הדיון גם אם נהיה רק 3 חברי וועד (לפי התקנות).

           

 

1.      דיווחי מוטי:

                                 א.         וועדת תשתיות לא טיפלה עד היום בתלונות של השכנים בנושא מגרש המשחקים בגן ג'יימי.  הנושא יחזור לוועדה לדיון וידון בכל מקרה בישיבת וועד מייד לאחר פגרת הקיץ.

                                  ב.         רכב הביטחון יחנה קבוע בחניית המזכירות כאשר אינו בתפקיד.

                                  ג.          בוררות עם קריית ספר.  נקבע ל 8 לספטמבר מועד שמיעת עדים.

                                  ד.         מגרש 293 (של חברת רמת מודיעין) קיבלו אישור המועצה לעבודות עפר בלבד. בפועל התחילו עבודות בנייה על שני בתים. היום הגיע פיקוח ודיווח לרוני שהודיע לו כי אין טעם לטפל בנושא מאחר ובימים הקרובים הבתים יקבלו אישור בנייה.  יצא מכתב של בן בסט שהחברה תסלול את הכביש מיד לאחר הזזת מתקן הסניקה על ידי המועצה.  הכביש נמצא בתכנון. החברה מממנת את התכנון. החברה תשעבד מגרשים עד לסלילת הכביש.

                                 ה.         המועצה מכינה תכנית אב למים לכל היישובים. חלק מהתקציב יגיע ממנהל המים, חלק מהמועצה וחלק קטן (7500 ₪) מהישוב. התקציב יילקח מקרן המים של היישוב.

                                  ו.          מפגש עם מפקד משטרת בית אל נדחה לשבוע הבא.

                                  ז.          וועדת ספורט נפגשה עם מוטי בנושא בייסבול. עלה רעיון שחוגי הבייסבול ימשיכו לממן את המגרש בסך של כ 20000 ₪ לשנה שחצי מזה יוקצה לפיתוח וחצי לאחזקה. הוועד צריך להחליט על הנושא ומשמעותו הוספת 10000 ₪ לוועדת ספורט לשנה הבאה. יעלה לדיון בישיבות תקציב 2006 אך גישת כולם חיובית להסכם זה.

                                 ח.         בקורת ניקויים של המוסד לביטוח לאומי הסתיים עם מכתב הוקרה על עמידה בכללים. כל הכבוד לצוות המזכירות.

2.      שמשון מעדכן:

                                 א.         יתושים – המומחים חלוקים בדעתם אם המדביר עובד כמו שצריך. שמשון שלח מכתב בנושא לקריית ספר. מוטי טוען שיש בעיית אספקת חומר הדברה לישוב. כמו כן מחליפים מדי פעם את החומר מאחר והיתושים מפתחים עמידות.

                                  ב.         רפי בן בסט אמור לשלוח מכתב בנושא חיבור הביוב שלא נעשה עד כה. המועצה טוענת שאין זה כלכלי לחבר את הישוב לצינור הביוב של קריית ספר ועדיף להמשיך ולטהר את השופכים בעזרת המתקן הקיים. התכנית היא לפתח הלאה את המתקן ולהמטיר את המים המטוהרים על שטח גדול של היער כך שלא יזרמו מים מטוהרים בערוץ הואדי. לחברי הוועד לא ברור עדיין מה עדיף מבחינת התושבים. במידה ומתקן הטיהור עובד כמו שצריך, לא נראה לנו שיש בעיה רצינית אם בכלל. 

                                  ג.          עטרת שלום לא מקבלים אישור בניה מהמועצה עד לסיום המשפט בין צביה כהן והרימון וזאת לאור התנגדויות תושבים להקמת אולם שמחות נוסף באזור. המועצה הבהירה שתקבע את עמדתה בנושא לאור פסיקת בית המשפט בנושא הרימון.

3.      דב מדווח בנושא גני ילדים. יפתחו 4 גנים + גן מיוחד.  יש בעיה שהרבה הורים לא מעוניינים בגננת מסוימת ומשרד החינוך מסרב לדון בנושא הרחקתה.  רשימות השמה לגנים יצאו בקרוב. הצעתי לדב שידברו עם הפיקוח להעביר גננת זו להיות גננת סבב. דב רשם את ההצעה וייתכן שיפעל בכיוון.

4.      מאחר ואין פורום חיכינו מעל שעה והישיבה תתחיל עם נוכחות שליש מחברי הוועד.

5.      חוסר של 100000 ₪ בתקציב ביטחון:

                                 א.         אני מציג את הבעיה ומחפשים פתרונות. כיום עלויות אבטחת היישוב חורגות ב 100000 ₪ מסך כל גביית אגרת השמירה ביישוב. למעשה אין לנו אפשרות לעצום עיניים וחיבים לתת מענה תקציבי לנושא. ישנן 3 אפשרויות:

                                                               i.      העלאת אגרת שמירה

                                                             ii.      הורדת רמת האבטחה

                                                            iii.      העברה מתקציב אחר.

                                  ב.         הוועד די מסכים כי לא ניתן להוריד מרמת האבטחה שקיימת היום. למרות שישנן הצעות להפסיק את האבטחה בישוב לגמרי או חלקית ואז יש סיכוי שהצבא יתערב ויפתור אחת ולתמיד את הבעיה. להזכירכם, הגרעון בתקציב האבטחה נובע מאי השתתפות גני מודיעין-קריית ספר בחלקם באבטחת היישוב. הצעה זו לא התקבלה.

                                  ג.          הוועד לא רואה כיצד ניתן לקצץ בתקציבים אחרים שממילא אינם סובלים מעודף.

                                  ד.         האפשרות היחידה שנראית היא להעלות את אגרת שמירה.  דבר שיכסה בערך מחצית מהתקציב החסר השנה. את המחצית השנייה  נצטרך להעביר מתקציב אחר.

                                 ה.         אני מציע שנעבור לתכנית משרד הביטחון למימון רבש"ץ במשרה מלאה ונממן בתקציב זה את סייר היום שלנו. מוטי מציין שתכנית כזאת תחסוך לנו כ 100000 ₪ בשנה. זרובבל מעיר כי לפי הנחיות הצבא, הרבש"ץ לא יכול להחליף את סייר היום. לכן ההצעה נפלה.  אני מתכוון להמשיך לבדוק הצעה זו ולנסות לראות אם יש כן סידור כלשהוא שמעבר לרבש"ץ במשרה מלאה על חשבון משרד הביטחון יחסוך לישוב סכום נאה.

                                  ו.          הצעה להעלות את האגרה ב 20 ₪ החל מחודש אוגוסט. כאשר הביצוע יתחיל החל מחודש נובמבר (רטרואקטיבי מאוגוסט) וזאת רק במידה ולא נזכה בבוררות. במידה ונזכה בבוררות, האגרה תישאר ברמתה הנוכחית. ההצעה התקבלה ברוב של 2 בעד 1 נגד.

6.      מועדונית ללב בנימין:

                                 א.         הצעת החלטה לאשר פעילות עד פעמיים בשבוע בשעות היום במבנה בני עקיבא. הוחלט פה אחד.

                                  ב.         דב ציין כי שמע התנגדות חריפה מצד מספר פעילים בסניף לשימוש במבנה המוקם לצרכים שאינם בני עקיבא. אנו מזכירים את החלטת הוועד להקמת מבנה שישמש לפעילויות נוער ולא רק בני עקיבא. המבנה הוא מבנה של היישוב, שהוקם בכספי התושבים והוועד החליט מלכתחילה לאפשר להשתמש במבנה זה לפעילויות מגוונות וכאלה שלא מפריעות לפעילות השוטפת של בני עקיבא.

7.      הריסת מבנה הרב תכליתי:

                                 א.         מוטי מציע להרוס את המבנה על ידי עובדי הוועד בכדי לחסוך עלויות. מאושר פה אחד. מימון מתקציב אחזקה.

8.      פיתוח הכיכר

                                 א.         אני מציע להחזיר את הנושא לוועדת פיתוח לדיון בכיכר.  הוסכם פה אחד.

9.      ישיבה הבאה לאחר פגרת הקיץ 4 ספטמבר.

בברכה

יהודה שוגר